Aktualności

120 000 wyświetleń „Mapy zmian w Gdyni”

120 tys.

W urodziny Gdyni zostało udostępnione narzędzie dzięki któremu, każdy mieszkaniec może obserwować zmiany zachodzące w jego najbliższym otoczeniu. Aktualny licznik "Mapy zmian w Gdyni" pokazuje już ponad 120 tysięcy wyświetleń. Tak duża liczba wizyt na stronie jest dowodem na to, że gdynianie z dużym zainteresowaniem przyglądają się inwestycjom, zwłaszcza tym realizowanym w dzielnicach.

- Mapa to narzędzie, które z jednej strony daje odpowiedź, jakie inwestycje będą realizowane w perspektywie najbliższych kilku lat. To również spojrzenie wstecz, a pozwala to zobaczyć ogrom zrealizowanych działań - 1300 inwestycji od 2014 roku na kwotę ponad 800 milionów złotych. Decyzja o przedstawieniu w tej formie naszego miasta to strzał w dziesiątkę! - mówi Jakub Ubych, Przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino i inicjator powstania mapy.

"Mapa zmian w Twojej okolicy"  jest narzędziem, które można używać na dowolnym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu. Łatwy i powszechy dostęp do mapy był jednym z głównych założeń tej inicjatywy. Nowoczesna i ogólnodostępna technologia powoduje, że wprowadzanie nowych danych może nastąpić w dowolnym momencie. Wydział Strategii, odpowiadający za zbieranie danych od jednostek miejskich, prowadzi aktualizacje raz na kwartał.

- Stworzone narzędzie jest stale ulepszane, a w wielu sytuacjach dzięki sugestiom mieszkańców możemy je jeszcze udoskonalać. To duża satysfakcja, że mapa każdego dnia jest odwiedzana przez setki gdynian - mówi Katarzyna Gruszka, Naczelnik Wydziału Strategii.

Mapa zmian: www.mapazmian.gdynia.pl

Wszelkie uwagi należy kierować do Wydziału Strategii Urzędu Miasta Gdyni na adres wydz.strategii@gdynia.pl.