Aktualności

Już ponad 2500 mieszkańców odebrało swój pakiet powitalny!

  Darmowe wejściówki uprawniające do skorzystania z najciekawszych gdyńskich atrakcji odebrali kolejni nowi mieszkańcy naszego miasta. To dzięki programowi "Witaj w Gdyni".Od początku akcji "Witaj w Gdyni", czyli od 12 lutego  w mieście zameldowało się na pobyt stały ponad 2500 nowych mieszkańców. Najwięcej w zachodniej Gdyni. Tu niekwestionowanym liderem jest Chwarzno-Wiczlino z wynkiem 258 odebranych pakietów. Kolejną lokatę zajmuje Mały Kack z ... więcej »

120 000 wyświetleń „Mapy zmian w Gdyni”

W urodziny Gdyni zostało udostępnione narzędzie dzięki któremu, każdy mieszkaniec może obserwować zmiany zachodzące w jego najbliższym otoczeniu. Aktualny licznik "Mapy zmian w Gdyni" pokazuje już ponad 120 tysięcy wyświetleń. Tak duża liczba wizyt na stronie jest dowodem na to, że gdynianie z dużym zainteresowaniem przyglądają się inwestycjom, zwłaszcza tym realizowanym w dzielnicach. - Mapa to narzędzie, które z jednej strony daje odpowiedź, jakie ... więcej »

Kolejni gdynianie odbierają swój pakiet powitalny!

Już ponad 2 000 gdynian odebrało swój pakiet powitalny w ramach akcji „Witaj w Gdyni” trwającej w naszym mieście od 12 lutego 2018 roku. Do końca bieżącego roku każda osoba, która po raz pierwszy zamelduje się w Gdyni otrzyma pakiet powitalny zawierający karnety umożliwiające skorzystanie z największych gdyńskich atrakcji. Do wykorzystania są karnety bezpłatnego jednorazowego wstępu do takich miejsc jak: Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, ... więcej »

1 500 nowych mieszkańców odebrało swój pakiet powitalny!

Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym (tj. 19 lipca 2018 r.) wydaliśmy 1500. pakiet powitalny w ramach akcji „Witaj w Gdyni”. Oznacza to, że od początku trwania akcji, czyli od 12 lutego b.r., w Gdyni zameldowało się 1500 nowych mieszkańców. Przypominamy, że każda nowomeldująca się osoba otrzyma pakiet powitalny zawierający karnety umożliwiające skorzystanie z atrakcji, które pomogą zaprzyjaźnić się z nowym miastem. W zestawie „Witaj w ... więcej »

100 000 odsłon gdyńskiej mapy zmian

Po 5 miesiącach działania „Mapy zmian w Twojej okolicy” możemy z dumą powiedzieć, że została wyświetlona 100 000 razy! Ostatnie miesiące były bardzo pracowite – już niedługo czeka nas duża aktualizacja danych zawierająca m.in. wygrane inwestycje Budżetu Obywatelskiego, które będą realizowane w najbliższym roku. Stworzone przez nas narzędzie jest stale ulepszane, a w wielu sytuacjach dzięki Państwa sugestiom możemy je jeszcze udoskonalać. To ... więcej »

1000 nowych Gdynian!

Od początku trwania akcji „Witaj w Gdyni” (tj. od 12 lutego 2018 r.) w Gdyni zameldowało się ponad 1000 nowych mieszkańców. Dla porównania, w analogicznym okresie w ubiegłym roku do grona mieszkańców Gdyni dołączyło 876 osób, obecnie mamy już 1002 meldunki, jeszcze przed końcem maja. Najwięcej nowych gdynian przybywa w dzielnicach zachodnich, trend ten utrzymuje się od początku trwania akcji. Poniżej przedstawiamy grafikę ... więcej »

50 000 wyświetleń mapy inwestycji

Sprawdź, co się zmieniło w Twojej okolicy! ... więcej »

Mapa gdyńskich inwestycji. Bądź na bieżąco

„Gdynia – mapa zmian w Twojej okolicy” to narzędzie pozwalające obserwować rozwój Gdyni, dzięki któremu można sprawdzić, co powstało lub dopiero powstanie zarówno w kluczowych punktach miasta, jak i w naszym najbliższym otoczeniu. Mapa umożliwia mieszkańcom bycie na bieżąco z wszelkimi zmianami, jakie zachodzą w poszczególnych dzielnicach Gdyni. Inwestycje, remonty, mniejsze i większe projekty – to wszystko można od teraz ... więcej »

Witaj w Gdyni!

Zgodnie z zapisami Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030 władze Gdyni, z okazji 92. urodzin miasta, przygotowały niespodzianki dla mieszkańców obecnych i przyszłych. Każdy nowomeldujący się gdynianin otrzyma pakiet powitalny „Witaj w Gdyni” zawierający karnety umożliwiające skorzystanie z atrakcji, które pomogą zaprzyjaźnić się z nowym miastem.  Dlaczego warto się meldować w mieście, w którym mieszkamy? Zameldowani mieszkańcy mają ... więcej »

Folder Strategia Rozwoju Miasta Gdyni 2030 - zapraszamy do lektury!

Drodzy Gdynianie, z przyjemnością prezentujemy folder Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030, która została uchwalona 26 kwietnia 2017 roku.  Zachęcamy do zapoznania się z ... więcej »

Strategia Gdyni 2030 uchwalona!

                Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym na Sesji Rady Miasta Gdyni uchwalono Strategię Dla Miasta Gdyni, która będzie obowiązywać do 2030 roku.Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem, który wspólnie stworzyliśmy. ... więcej »

Informacja o wynikach konsultacji społecznych "Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030"

W dniach 15 luty - 8 marca odbyły sie konsultacje społeczne "Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030". To bardzo ważny dokument, który będzie przewodnikiem dla Gdyni, wskazującym kierunki jej rozwoju do roku 2030 i działania wymagające największego zaangazowania władz miasta.W konsultacjach wzięło łącznie udział 40 mieszkańców, organizacji pozarządowych i podmiotów gospodarczych, którzy poprzez formularze konsultacyjne zgłosili 252 uwagi do nowej ... więcej »

Publikacja Memorandum NORDA

                                          W dniu 11 kwietnia 2017 roku publikacja Memorandum NORDA została wydrukowana i przekazana przedstawicielom samorządów współpracującym w ramach Metropolitalnego Forum Wójtów Burmistrzów Prezydentów i Starostów NORDA.   Publikacja składa się z trzech osobnych ... więcej »

Konsultacje Strategii Miasta Gdynia Zakończone!

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU DOKUMENTU STRATEGII MIASTA GDYNIA 2030 ZAKOŃCZONE!Wszystkim uczestnikom konsultacji dziękujemy za poświęcony czas oraz za zgłoszone ... więcej »

Ostatnie spotkanie konsultacyjne za nami

                                               W dniu wczorajszym (02 marca 2017 r.) w Gdynia InfoBox odbyło się ostatnie z naszych spotkań konsultacyjnych, z osobami reprezentującymi gdyński biznes. Uczestniczyli w nim przedstawiciele branży morskiej, stoczniowej, komunikacyjnej, logistycznej i budowlanej.   Uczestnikom serdecznie dziękujemy za ... więcej »

Po spotkaniu konsultacyjnym projektu Strategii Rozwoju Gdyni 2030

15 lutego 2017 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Gdyni 2030, który określa jak miasto ma się rozwijać przez najbliższych kilkanaście lat. W poniedziałek 27 lutego w Gdynia InfoBox odbyło się otwarte spotkanie z mieszkańcami, podczas którego dyskutowano o wizji i kierunkach rozwoju Gdyni do roku 2030. Poprowadził je Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. Gdynianie swoje uwagi odnośnie dokumentu mogą jeszcze zgłaszać do 8 ... więcej »

Spotkanie konsultacyjne już w poniedziałek!

Już w poniedziałek - 27 LUTEGO 2017 - odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne dokumentu Strategii! Startujemy o 17:00! Miejsce spotkania - Gdynia InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30 W jakim celu się spotykamy? Podczas spotkania będzie można zgłaszać swoje uwagi i opinie do projektu nowej strategii, poniżej udostępniamy dokument projektu Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030Nie możesz być na spotkaniu?Wypełnij ankietę online Zapraszamy! ... więcej »

Konsultacje rozpoczęte!

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROJEKTU DOKUMENTU STRATEGIA ROZWOJU MIASTA GDYNI 2030 CZAS TRWANIA: 15 lutego - 8 marca 2017OTWARTE SPOTKANIE KONSULTACYJNE: 27 lutego 2017 w godz. 17-19/ Gdynia InfoBoxSPOSÓB ZGŁASZANIA UWAG:- bezpośrednio - podczas spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami w dniu 27 lutego 2017 roku i spotkania z podmiotami gospodarczymi w dniu 2 marca 2017 roku lub poprzez złożenie formularza w skrzynce wystawionej w holu głównym budynku Urzędu Miasta ... więcej »

15 lutego rozpoczynamy konsultacje Strategii Rozwoju Gdyni!

W związku z zakończeniem prac nad opracowaniem projektu nowego programu rozwoju dla miasta „Strategii Rozwoju Miasta Gdyni 2030”, w którym wskazano kierunki oraz cele strategiczne określające rozwój Gdyni w ciągu najbliższych kilkunastu lat, zapraszamy wszystkich gdynian do udziału w konsultacjach społecznych tego dokumentu. Uwagi będzie można zgłaszać w terminie od 15 lutego do 8 marca 2017 r. W dniu 27 lutego 2017 r. w godzinach 17:00 – 19:00 w ... więcej »

Grudniowe ciekawostki

Dla wszystkich zainteresowanych przedstawiamy garść gdyńskich grudniowych ... więcej »

Nagrody rozdane!

Znamy zwycięzców naszego konkursu! Kategoria wiekowa do 9 lat I miejsce, Lena Olejnik, 6 latII miejsce, Karina Kowalik, 8 lat III miejsce, Jan Salomon, 7 latwyróżnienie, Liliana Kucharska, 9 lat Kategoria wiekowa 10-13 latI miejsce, Kornelia Prochacka, 13 lat II miejsce, Maja Pniewska, 10 lat III miejsce, Karolina Glaza, 11 lat wyróżnienie, Michał Janicki, 10 lat wyróżnienie, Maciej Nowaczyk, 10 lat wyróżnienie, ... więcej »

Konkurs plastyczny "Moja Gdynia 2030" - zakończony!

 30 września 2016 - zakończyliśmy zbieranie prac zgłaszanych do konkursu "Moja Gdynia 2030".     Wielu z Was przeniosło się z nami w przyszłość i pokazało jaka ma być nasza Gdynia marzeń w 2030 roku.   Dziękujemy za uczestnictwo, za wykonane prace!         Wyniki wkrótce!!   Zwycięzców poznamy już 17 października 2016 ... więcej »

Wyniki badania Moja Gdynia 2030!

Z końcem dnia 31 sierpnia 2016 zakończyliśmy badanie Moja Gdynia 2030 Poniżej prezentujemy zbiorcze opracowanie wyników badania Moja Gdynia 2030 Dziękujemy za ... więcej »

Badanie Moja Gdynia 2030 - zakończone!

Badanie Moja Gdynia 2030 Zakończone! Z końcem dnia 31 sierpnia 2016 zakończyliśmy zbieranie ankiet w badaniu Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, wypełnienie ankiet i tym samym podzieleniem się z nami wizją wymarzonej Gdyni. Wszelkie dane zostaną zebrane i opracowane w zbiorczą publikację, którą udostępnimy na stronie - już wkrótce. ... więcej »

Nie zwlekaj! Wypełnij ankietę!

Ostatni dzwonek!Powiedz jak widzisz Gdynię! Do końca wakacji można wypowiedzieć się na temat wizji Gdyni w 2030 roku wypełniając ankietę online. Zapraszamy! Żeby w Gdyni żyło się jeszcze lepiej!!! ... więcej »

Sprawdź, o czym rozmawialiśmy na spotkaniach z mieszkańcami Gdyni!

Wizja Gdyni? Gdynia 2030? Sprawdź, o czym rozmawialiśmy na spotkaniach z mieszkańcami Gdyni!   Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w warsztatach, które odbyły się na przełomie maja i czerwca w różnych punktach Gdyni! Dziękujemy za poświęcony czas oraz przekazane informacje! Realizacja warsztatów pozwoliła nam na zebranie informacji dotyczących pożądanej przez mieszkańców wizji Gdyni w 2030 roku. Poniżej udostępniamy zbiorcze opracowanie ... więcej »

Czerwcowa debata z gdyńskimi przedsiębiorcami

W miesiącu czerwcu bieżącego roku, z inicjatywy Wydziału Strategii UM Gdyni, odbyły się spotkania z przedsiębiorcami branż kluczowych dla rozwoju miasta w perspektywie strategicznej roku 2030. W ramach zrealizowanego cyklu spotkań odbyły się 4 debaty z przedsiębiorcami reprezentującymi poszczególne sektory: portowo-morski i TSL, stoczniowy, BPO i ICT, turystyczny.  Celem zorganizowanych dyskusji sektorowych było pozyskanie informacji dotyczących ... więcej »

Spotkania z mieszkańcami już za nami!

Dziękujemy za udział w spotkaniach dot. wizji naszego miasta! Zakończyliśmy cykl spotkań z mieszkańcami dotyczący pracy nad wizją Gdyni w roku 2030.Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za poświęcony czas oraz za przekazane informacje.Mieszkańcy Gdyni, którzy nie brali udziału w naszych warsztatach również mogą uczestniczyć w opracowaniu wizji miasta w 2030 roku - zapraszamy do wypełnienia ankiety online. ... więcej »

Jak będzie wyglądała Gdynia w 2030 roku? Podziel się wizją!

Powiedz nam jakiej Gdyni chcesz! 2030 rok to już niedługo! ... więcej »

Zapraszam do współpracy przy Strategii Gdyni 2030

Szanowni Państwo, Obecny rok jest szczególny dla Gdyni, świętujemy 90. urodziny naszego Miasta. To dobry moment, żeby wspólnie zastanowić się nad przyszłością Gdyni. W 1926 r. budowniczym gdyńskiego portu i mieszkańcom nowopowstałego miasta nawet się nie śniło, że będą tu zawijać wielkie kontenerowce przewożące laptopy, DVD czy smartfony, bez których dziś trudno nam sobie wyobrazić życie, gdyż ani one, ani transportujące je wyspecjalizowane ... więcej »