Aktualności

Już ponad 2500 mieszkańców odebrało swój pakiet powitalny!


korzysci z pakietu powitalnego 

Darmowe wejściówki uprawniające do skorzystania z najciekawszych gdyńskich atrakcji odebrali kolejni nowi mieszkańcy naszego miasta. To dzięki programowi "Witaj w Gdyni".

Od początku akcji "Witaj w Gdyni", czyli od 12 lutego  w mieście zameldowało się na pobyt stały ponad 2500 nowych mieszkańców. Najwięcej w zachodniej Gdyni. Tu niekwestionowanym liderem jest Chwarzno-Wiczlino z wynkiem 258 odebranych pakietów. Kolejną lokatę zajmuje Mały Kack z liczbą 210 oraz Wielki Kack, w którym 172 odebrały swój prezent meldunkowy.

W tych dzielnicach z roku na rok liczba mieszkańców znacząco wzrosła. W dużej mierze są to młode rodziny z dziećmi, co sprawia, że średnia wieku dla mieszkańców Chwarzna-Wiczlina wynosi 35 lat i 8 miesięcy, dla Wielkiego Kacka 38 lat i 6 miesięcy, a dla Małego Kacka nieco ponad 40 lat. Najwięcej pakietów powitalnych trafiło do mieszkańców ulic Filipkowskiego, Janki Bryla, Zaruskiego i Niemena w Chwarznie-Wiczlinie. W pozostałych dzielnicach najwięcej pakietów otrzymali mieszkańcy ulic Strzelców, Leśnej, Parkowej (Mały Kack) oraz Górniczej, Myśliwskiej i Gryfa Pomorskiego (Wielki Kack).

Teraz kolej na Ciebie! Nie zwlekaj!

Pakiet powitalny to szereg korzyści pozwalających nowym mieszkańcom lepiej poznać Gdynię. W zestawie znajdują się karnety do Muzeum Emigracji, Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Nauki Experyment, Gdyńskiego Centrum Filmowego oraz na mecze Arki Gdynia.

Przypomnijmy, karnety można odebrać do końca roku i wykorzystać do marca 2019 r. Z wyjątkiem wejściówki na mecze Arki Gdynia. Te ze względu na kalendarz rozgrywek Ekstraklasy trzeba wykorzystać do końca tego roku. Jednocześnie przypominamy, że karnet na mecz należy wymienić w biurze marketingu Arki Gdynia najpóźniej na 3 dni przed spotkaniem. 


Jak się zameldować?

Proces meldunku jest prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Formalności w Urzędzy Miasta Gdyni można załatwić nie tylko w dni powszechne, a także w soboty w godzinach 8.00-14.00. Można również zameldować się drogą elektroniczną we wszystkie dni tygodnia za pośrednictwem platformy ePUAP. Osoby meldujące się poprzez internet, pakiet powitalny otrzymują drogą pocztowąn na wskazany adres.